1. Napisz spersonalizowany list motywacyjny
Kiedy odpowiadasz na ogłoszenie lub składasz niezamówioną aplikację, nieuchronnie będziesz musiał napisać list motywacyjny.
Nie zadowalaj się standardowym listem, który mógłbyś wysłać do dziesiątek potencjalnych pracodawców.
Podejmij wysiłek i napisz list motywacyjny, który wyróżni cię z tłumu.
Na przykład, możesz napisać, że dobrze znasz restaurację i lubisz ją, ponieważ jesteś jej stałym klientem, lub że byłbyś bardzo szczęśliwy mogąc pracować dla tej firmy, której reputacja jest dobrze ugruntowana.
2. Nie bądź uparty
Nie upieraj się przy pracy, która jest zbyt łatwa lub zbyt niska, jeśli jesteś studentem. Nie masz jeszcze wielu umiejętności i szybko zdasz sobie sprawę, że pracodawcy nie rozdają prezentów.
Nawet jeśli zaoferowano ci pracę za minimalne wynagrodzenie i w niezbyt dogodnych godzinach, przyjmij ją, ponieważ pozwoli ci to zdobyć doświadczenie i rozwinąć umiejętności.
W ten sposób będziesz mógł później znaleźć wygodniejszą i lepiej płatną pracę.
3. Skontaktuj się ponownie z rekruterem
Jeśli nie otrzymasz natychmiastowej odpowiedzi na swoją wiadomość e-mail po rozmowie kwalifikacyjnej, sam skontaktuj się z rekruterem.
Dzwoniąc grzecznie, zademonstrujesz również swój poziom motywacji, który jest absolutnie niezbędny do podjęcia pracy, jeśli jesteś studentem.
4. Podziękuj za rozmowę przez e-mail
Ponownie, aby pokazać swoją motywację, następnego dnia lub 48 godzin po rozmowie kwalifikacyjnej podziękuj rekruterowi za spotkanie i potwierdź, że jesteś naprawdę zainteresowany oferowanym stanowiskiem.
Nawet jeśli Twoja aplikacja zostanie początkowo odrzucona, możliwe, że to podziękowanie sprawi, że oddzwonią do Ciebie, jeśli pojawią się nowe oferty pracy.
Więcej interesujących artykułów na slinks.pl
Komentarze
Prześlij komentarz